1. W niedzielę transmisja Mszy św. z naszego kościoła o godz. 12:00, a Komunię św. można przyjąć o godz. 16:00 i 17:00,
 2. W Triduum Paschalne transmisja w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek  o godz. 18:00. W Wielką Sobotę o godz. 19:00.
 3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!
 4. Od poniedziałku do środy możliwość przyjęcia Komunii świętej o godz. 15:00, 16:00, 17:00. Przypominam, że w kościele może przebywać jednocześnie 5 osób. W tym czasie także możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Na spowiedź można też umówić się telefonicznie lub mailowo: parafia.kostrzyn@wp.pl
 5. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nie udziela się Komunii św.
 6. Dzisiaj przypada 5. dzień miesiąca – modlitwa Nieustającego Różańca.
 7. Decyzje dotyczące uroczystości Pierwszej Komunii św. zostaną podjęte po ustaniu epidemii.
 8. Msze święte na razie odprawiane są wg dotychczasowego porządku. Ewentualne zmiany będą podane na stronie internetowej i w gablocie. Pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają ci, którzy zamówili intencje.
 9. Zachęcam, ponawiając prośbę ks. Arcybiskupa, do modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20.30. Kapłani w tym czasie modlą się w świątyniach (bez parafian). W modlitwie Arcybiskupa można uczestniczyć za pośrednictwem YouTube lub Facebook, odnośniki znajdują się na stronie www.archpoznan.pl
 10. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne. Nr konta podany jest na stronie internetowej.
 11. Dziękuję wszystkim, którzy dyżurują w kościele w trosce o zachowanie wymaganych procedur i zdrowie Parafian, tym którzy ofiarowali środki dezynfekujące, rękawiczki i inne rzeczy. Dziękujemy tym, którzy przygotowują transmisje z naszego kościoła.
 12. W tym roku „święconka” będzie miała charakter liturgii domowej. Nie będzie święcenia pokarmów w kościele i na wioskach. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Wielkiego Tygodnia i Niedziel Wielkanocnych  uruchomiona została specjalna strona internetowa: www.swietawdomu.pl . Sukcesywnie będą na niej umieszczane pomoce duszpasterskie (filmy, katechezy, nagrania, materiały do rozmowy i modlitwy wokół niedzielnej Ewangelii, scenariusze celebracji domowych, teksty do wykorzystania podczas śniadania wielkanocnego).
 13. Zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej. W zależności od rozwoju sytuacje będziemy na bieżąco informować Parafian.
 14. Na czas Wielkiego Tygodnia życzymy mocy Bożej i błogosławieństwa!