Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
Niedziela, 12.04.2020

RAFFAELLINO DEL GARBO

Kochani Parafianie,

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Jako Zwycięzca śmierci, piekła i szatana idzie z nami przez życie. Towarzyszy nam w naszej codzienności, także trudnej jak dzisiaj. W Nim nasza moc i siła. Życzymy Wam z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego wiary, nadziei i wzajemnej miłości, a także szybkiego spotkania w naszej świątyni, bo bardzo za Wami tęsknimy.
Radosnego Alleluja!

ks. prob. Piotr Lidwin
ks. wik. Paweł Szkoda

Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Wielkanocna, 12.04.2020

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania, Poniedziałek Wielkanocny i w niedzielę 19 kwietnia transmisja Mszy św. z naszego kościoła o godz. 12:00, a Komunię św. można przyjąć o godz. 16:00 i 17:00.
 2. Od wtorku Msza św. tylko o godz. 18:00. Nadal obowiązują ograniczenia do 5 osób w kościele. Pierwszeństwo mają ci, którzy zamówili intencję na daną Mszę.
 3. Trwamy na nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 4. Możliwość przyjęcia Komunii św. w dni powszednie o godz. 17.30.
 5. Na spowiedź można umówić się telefonicznie lub mailowo.
 6. We wtorek 14 kwietnia przypada rocznica chrztu Polski.
 7. Zachęcam, ponawiając prośbę ks. Arcybiskupa, do modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20.30. Kapłani w tym czasie modlą się w świątyniach (bez parafian). W modlitwie Arcybiskupa można uczestniczyć za pośrednictwem YouTube lub Facebook, odnośniki znajdują się na stronie www.archpoznan.pl
 8. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii wpłacane na konto parafialne. Nr konta podany jest na stronie internetowej.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy dyżurują w kościele w trosce o zachowanie wymaganych procedur i zdrowie Parafian, tym którzy ofiarowali środki dezynfekujące, rękawiczki i inne rzeczy. Dziękujemy tym, którzy przygotowują transmisje z naszego kościoła.
 10. 15 kwietnia przypada setna rocznica przybycia do Kostrzyna Sióstr Służebniczek. Dziękujemy Panu Bogu za tę łaskę i za piękną posługę Sióstr.
 11. Zachęcam do odwiedzania strony www.swietawdomu.pl
 12. Poniżej zamieszczamy propozycję błogosławienia pokarmów w domu:

Modlitwa błogosławieństwa pokarmów

Śniadanie wielkanocne przeżywamy jak zwykle, w domu. Jeśli mieszkacie w bloku, zainteresujcie się sąsiadami. Nie możemy wyjść i się spotkać, ale nawet krótka wymiana zdań przez uchylone drzwi i złożenie życzeń może komuś poprawić nastrój. Wykorzystajmy okna, wykorzystajmy balkony, rozmawiajmy ze sobą. Są święta, Jezus zmartwychwstał! Nawet w trudnych warunkach izolacji nikt nie musi być do końca sam!

Przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego – w związku z tym, że nie mogliśmy zanieść pokarmów do poświęcenia do kościoła – modlitwę błogosławieństwa należy odmówić w domu.
Na stole ustawiamy świecę.

Osoba dorosła: – Chrystus zmartwychwstał, alleluja!
Odpowiadamy: – Prawdziwie zmartwychwstał, alleluja!
Czytanie z Listu do Tesaloniczan: „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”.
Osoba dorosła: – Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Odpowiadamy: – Amen.

Żeby pobłogosławić pokarmy, możesz odmówić własną modlitwę, dziękując Bogu za Jego dary i za życie, które dzięki Jego zmartwychwstaniu dostaliśmy na wieczność.